Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К. Крупської

українська | русский | english

Вітання директора бібліотеки


Вітаємо Вас і запрошуємо ознайомитися із сервером Донецької  обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Н.К.КрупськоЇ  найбільшої у Донбасі. Сервер знаходиться в стадії формування і ми із задоволенням приймемо всі зауваження і пропозиції, щодо його наповнення.

Найбільша бібліотека Донбасу має славетну історію. Сьогодні це сучасна науково-інформаційна установа, регіональне сховище творiв друку (приблизно 1 млн. 700 тис.), яке доступне для всіх прошарків населення (щодня відвідують бібліотеку більше 1000 читачів). Обслуговування читачів бібліотеки проводиться з використанням нових інформаційних технологій. Бібліотека, перша серед обласних, приєднана до глобальної мережі Internet (off-line, on-line) при фінансовій підтримці Міжнародного Фонду "Вiдродження", Фонду "Євразія" Агентства міжнародного розвитку США (USAID).

Переважна більшість інформаційно-бібліотечних процесів, обслуговування читачів,комплектування, обробка літератури здійснюються в автоматизованому режимі. У бібліотеці створена локальна комп'ютерна мережа, що об'єднує 53 комп'ютери. Доступ до Internet надається на 12 робочих місцях для читачів.

У бібліотеці працює центр доступу до ресурсів Інтернет (Internet Access and Training Program), створений за ініціативою IREX, інформаційний центр «Вікно в Америку». Створюється інформаційний портал Донеччини, де розкриваються інформаційні ресурси регіону. Бібліотека координує роботу по створенню електронних зведених каталогів бібліотек регіону.

Співробітництво з багатьма організаціями і приватними особами різних країн світу дозволяє бібліотеці проводити книгообмін і одержувати літературу в дарунок. Ми запрошуємо Вас до співробітництва, будемо вдячні Вам, якщо Ви запропонуєте нам книги для книгообміну або в подарунок, навіть,якщо це буде одна книга. Будемо раді Вашій участі в наших семінарах, науково-практичних конференціях та інших заходах, допомозі у використанні нових інформаційних технологій, підвищенні кваліфікації наших співробітників. Всі Ваші пропозиції будуть розглянуті вчасно і дуже уважно.

Бажаємо приємно провести час і почерпнути багато корисної інформації з нашого серверу. Ми впевнені  життя таке прекрасне і принесе Вам тільки радість, чого ми Вам щиро бажаємо від усього серця.

З повагою,
директор бібліотеки
засл. працівник культури України
Людмила Новакова

© 1996-2005 Donetsk State Library