Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К. Крупської

українська | русский | english

Новини


з 16 січня

Палітра художніх напрямів та стилів
Відділ мистецтв у 2006 році пропонує цикл переглядів літератури “Палітра художніх напрямів та стилів”.
16 січня розпочався перший перегляд циклу “Мистецька спадщина минулого”, який знайомить користувачів з основними напрямками в історії світового образотворчого мистецтва від Ренесансу до авангардизму. Перегляд ілюструє шедеври живопису італійського Ренесансу; стиль бароко від Мікеланджело до Гваріні; світло українського бароко; класичний напрям у європейському живописі ХVII ст. та, насамперед, у творчості Давида; Гойя постає у мистецтві епохи романтизму; змістовно відображається російська художня реалістична школа ХІХ ст. та “Товарищество передвижных художественных выставок”; символізм розкривається у творчості художників об’єднання “Мир искусства”; яскраво постає живопис імпресіоністів та експресіоністів, український та російський авангардизм.
Різноманітним етапам у розвитку світового мистецтва присвячені нові енциклопедичні видання: “Романтизм”, “Символизм”, “Импрессионизм” (М., 2002).
Перегляд представляє змістовні видання серії “Творчество”, яка є неоціненним путівником по творчих біографіях великих художників. Чудово ілюстровані численні видання видавництва “Слово”, які розкривають творчість видатних майстрів, таких як Леонардо да Вінчі, Боттічеллі, Джотто, Караваджіо. Серія “Библиотека искусства” пропонує переглянути яскраві видання, наприклад, “Мир Сезанна”, “Мир Ван Гога”, “Мир Рубенса” та ін. Серії “Русские живописцы ІХ века” та “Русские живописцы ХХ века” знайомлять із творчістю талановитих російських художників: Рєпіна, Саврасова, Реріха, Бенуа. Мистецтво класиків авангардизму демонструють видання – “Русский авангард”, “Символизм в авангарде”.
Минали цілі епохи у світовому мистецтві, відбувались зміни, взаємопроникнення і взаємозбагачення напрямів та стилів образотворчого мистецтва, але незмінним постає дійсно неповторне відображення світу в усій його багатогранності.
Дивитись фото.

 

січень 2006 року

Книжкова виставка “Вплив Біблії на світову культуру”
Зима. Святкова пора. Вся країна святкує численні зимові свята, найяскравішим з яких є свято Різдва Христового – свято ялинки й подарунків, зимових розваг, народних гулянь тощо. І саме цьому чудовому та чарівному святу присвячено книжкову виставку “Вплив Біблії на світову культуру”, що проходить у відділі мистецтв ДОУНБ ім. Н.К. Крупської.
Будь-якій людині завжди потрібно у щось вірити, щоб життя було не марним, а прожитим з користю. І дуже добре, якщо людина вірить у Бога, знає біблійні істини – тоді їй вже легше жити, знаючи всі правила цієї складної гри під назвою “життя”. І саме тому виставка відкривається книгою Г. Вагнера «В поисках истины». Різдвяної ночі, коли велика Різдвяна зірка своїм чарівним світлом осяяла землю, віщуючи про народження Ісуса Христа – Сина Божого – джерела істини, що дає відповіді на будь-які запитання і допомагає зрозуміти неосяжне і незбагненне. На виставці представлено книги, у яких зроблено спробу відобразити це неосяжне і незбагненне: «Библия», «Библия в искусстве», «Новый Завет», «Русь – Христианство», «История иконописи», а також видання присвячені творчості видатних митців різних іконописних шкіл: А. Рубльова, Діонісія, Ф. Грека, О. Кудлая. Зроблено спробу показати еволюцію іконописної майстерності від прадавніх християн і до наших сучасників. На виставці християнство показано в усіх жанрах мистецтва, у творах найбільш видатних його майстрів, у славнозвісних шедеврах живопису і графіки. У цих витворах мистецтва найбільше вражають очі, які ніби зазирають до душі і бачать її наскрізь. В них світиться розум і сила, воля і мудрість минулих поколінь, те знання таємниць майбутнього і взагалі всього буття, що змушує не лише зупинитися і пильніше придивитися, але й серйозно замислитись над сенсом свого існування і, можливо, вперше в житті побачити всі кольори такими, які вони є, нічого не прикрашаючи.
Але ж Різдво надворі, свято сміху, щастя і колядок. Святкуйте і не сумуйте. А ми Вас щиро вітаємо зі святом та чекаємо на колядників і всіх цікавих щодня, окрім п’ятниці, з 9.00 до 18.00 у відділі мистецтв ДОУНБ ім. Н.К. Крупської. І нехай Вас Бог береже!
Дивитись фото.


26 грудня 2005 року

26 грудня 2005 року у відділі мистецтв ДОУНБ ім. Н.К.Крупської відкрилася виставка батіку та вишивок “Квіткові фантазії взимку” Васильєвої Клавдії Василівни – майстра традиційного народного мистецтва.
Клавдія Василівна народилась у 1947 році. В селі Середні Кібечі Чуваської АР (Росія). У 1972 році закінчила Чебоксарське художнє училище. Після закінчення художнього училища переїхала до м. Донецька.
З 1966 року і до сьогодні вона працює художником-оформлювачем. З 1991року стала поєднувати роботу з викладацькою діяльністю. Вона працює художником-оформлювачем та викладачем декоративно-прикладної творчості в міському Палаці творчості дітей та юнацтва.
З 1999 року – член обласного творчого об’єднання художників та народних умільців “Натхнення” обласного навчально-методичного центру культури. Клавдія Василівна володіє різними видами мистецтва: живопис, батік, гобелен, декоративний розпис, витинанки та інше.
Клавдія Василівна – неодноразовий дипломант, лауреат міських, обласних, Міжнародних виставок, які проходили в Донецьку, Харкові, Києві, Москві.У 2001 році Спілка художників України рішенням обласної атестаційної комісії присвоїла Васильєвій Клавдії Василівні почесне звання “Майстер традиційного народного мистецтва”.
Дійсно, дивлячись на витвори мистецтва, представлені на виставці, бачимо, що їх могли створити лише золоті руки майстра з дуже чутливою душею. Серед холодної і жорстокої зими ця виставка -немов цяточка теплого, веселого літа, оаза щастя і краси. Завітайте на виставку, відігрійте свою душу серед зимового холоду. Подаруйте собі на Новий рік і Різдво Христове літнє тепло і незрівнянної краси квіти. Ми чекаємо на вас кожного дня (окрім п’ятниці) з 9.00 до 18.00 у відділі мистецтв ДОУНБК ім. Н.К. Крупської.
Дивитись фото.


22 грудня 2005 року

22 грудня 2005 року було офіційно відкрито Донецький Регіональний Центр Європейської Інформації. За допомогою проекту «Відродження та фондів бібліотеки центр було забезпечено літературою із загального фонду літератури про Європейський Союз та євроінтеграцію, спеціалізованою електронною базою даних щодо євроінтеграції, двома комп’ютерами для роботи з електронними джерелами інформації. У стані підготовки знаходяться 10 вебліографічних списків та веб-сторінка «Донеччина і євроінтеграція».
До переліка послуг Центру належать надання можливості користування літературою про Європейський Союз та євро інтеграцію; надання можливості користування спеціалізованою електронною базою даних щодо євро інтеграції; надання інформації про євроінтеграцію з мережі Інтернет, сайту і порталу бібліотеки; надання телефонних та усних консультацій щодо євро інтеграції; надання можливості користування вебліографічними списками; надання доступу до спеціалізованої веб-сторінки «Донеччина і євроінтеграція»; проведення прес-конференцій для журналістів з питань Євроінтеграції, проекту та його реалізації; проведення семінарів на теми «Процеси євроінтеграції в галузі культури» – для працівників культури, «Процеси євроінтеграції в галузі освіти» – для працівників освіти; проведення круглих столів «Процеси євроінтеграції на Донеччині».
Центр працює в режимі бібліотеки
Дивитись фото.


14 грудня 2005 року

Літературно-музичний вечір «Музика епохи бароко»
14 грудня 2005р. о 14 годині в Донецькій обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Н.К. Крупської, в літературно-художньому музеї ім. Т.Г. Шевченко відбувся літературно-музичний вечір «Музика епохи бароко». У виконанні інструментального квартету «Прем’єр» Донецької музичної академії ім. С. Прокоф’єва у складі: Т. Самойленко – флейта; О. Войтова – скрипка; О. Симонова – бандура; С. Слуцький – віолончель, прозвучали твори Баха, Генделя, Перголезі, Кореллі, Дакена, Бізе, Моцарта у аранжуванні професора Е. Мілки.
Бароко – один із самих яскравих і виразних стилів у мистецтві. Людина та вся різноманітність дійсності стали предметом творчого осмислення в літературі та мистецтві. Культура бароко дала світу твори небувалого життєлюбства та сили. Визначного розквіту в епоху бароко здобув жанр інструментального концерту.
Численна аудиторія тепло прийняла музикантів та побажали їм подальших творчих і педагогічних успіхів, нових програм та зустріч. Любителі мистецтва, присутні на вечорі також мали нагоду познайомитися з тематичною виставкою видань: альбомами репродукцій та монографіями, присвяченими мистецтву яскравіших представників стиля: Мікеланджело, Веласкеса, Рембрандта, Рубенса, Тінторетто, Пуссена, Берніні, а також музичними творами композиторів епохи бароко: Вівальді, Монтеверді, Скарлатті, які знаходяться у фонотеці відділу мистецтв ДОУНБ та підкоряють любителів музики своєю нев’янучої красотою.
Дивитись фото.8 листопада 2005 року

Донецькі краєзнавчі читання «Нащадки дворянських родів на Донеччині»
8 жовтня 2005 року в 13.00 в лекційному залі Донецької обласної універсальної наукової бібліотеці ім. Н.К. Крупської відбулися донецькі краєзнавчі читання «Нащадки дворянських родів на Донеччині». У рамках читань пройшла презентація книги Валерія Петровича Стьопкіна «История Донецка», в якій досліджена історія становлення і розвитку індустріального центра України – міста Донецька. Умовно книга розбита на «дворянську історію» міста, Юзовський період, Радянський період до окупації 1941 г., окупацію и післявоєнний період до розпаду Радянського Союзу у 1991 г. Вона представляє інтерес не тільки для спеціалістів-краєзнавців, але і для кожного жителя нашого краю.
В ході презентації відбулася зустріч нащадків дворянських родів: Давида Давидовича Вачнадзе (Франція), Анджея Борисовича Словіцьки (Німеччина), Світлани Володимирівни Таптап’янц (Україна). На зустрічі був присутній отець Сергій Домшенко (Свято-Олександроневский храм).
Теплі відгуки о книзі В.П. Стьопкіна промовив наш земляк Борис Анатольович Красніков, кандидат історичних наук, автор кількох наукових видань, в яких відображена підпільно-партизанська діяльність у Донецьку та Петровському районі у роки Великої Вітчизняної війни.
Аудиторія почула цікаві факти про життя та судьби людей, які залишили значний слід в історії Донецька, дивовижні історії з минулого нашого краю.
Дивитись фото.З листопада 2005 року

Виставки Наталії Біджакової та Людмили Юртакової
У відділі мистецтв Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н.К. Крупської відкрились дві художні виставки членів творчого об’єднання художників та народних умільців “Натхнення” Наталії Біджакової та Людмили Юртакової.
Виставка портрету Н. Біджакової присвячена пам’яті талановитого педагога, керівника ізостудії, у якого навчалося багато донецьких художників Ігоря Логвиновича Макаренка.
Виставка Л. Юртакової «Паперове мереживо» чарує релігійними та фольклорними сюжетами, виконаними у вишуканій техніці паперової пластики.
Виставки працюють до 30 листопада.
На великих виставках Обласного творчого об’єднання художників і народних умільців “Натхнення” у Донецьку, києві та інших містах увагу глядачів завжди привертає творчість Л.В.Юртакової. Вони сперечаються “чи то мармур, чи то гіпс”, і дуже дивуються, що це звичайний папір. Але не такий вже звичайний. В руках майстра він отримує чудодійні перетворення.
В Донецькому художньому училищі, яке у 1986 році закінчила Юртакова, всі студенти вивчають паперову пластику, але лише вона розробила з цих вправ власний художній напрям, втілила у папері свої творчі задуми, розкрила можливості передати поезію і складні філософські роздуми про минуле.
20 років Людмила Вікторівна веде студію “Веселка” у Петровському центрі дитячо-юнацької творчості, готує учнів до навчання у художніх середніх і вищих закладах, передає їм свої творчі знахідки, розкриває методи роботи з папером, тому вони з великим успіхом беруть участь у численних виставках і конкурсах і приносять Людмилі Вікторівні відомість і як талановитому педагогу. Тому творчість Юртакової – це вагомий внесок у наше майбутнє.
У 2003 році Л.В.Юртакова отримала звання “Майстер сучасного декоративного мистецтва”.
Її сьогодення – це невтомна праця, виставкова діяльність, педагогіка. Побажаємо автору чудових творів, що прикрашають зараз відділ мистецтв обласної бібліотеки ім.. Н.К.Крупської, натхнення і нових досягнень в її напруженій діяльності.


З 24 жовтня 2005 року

На нашому сайті починає працювати служба "Віртуальна довідка". Послугами служби можуть скористатися особи, відвідуючи сайт бібліотеки. За допомогою фахівців ви зможете отримати відповіді на запитання, пов'язані з пошуком інформації за всіма тематичними напрямками загальноосвітнього характеру.


20.10.2005

Північноатлантична рада НАТО (ПАР) відвідає Донецьку обласну універсальну наукову бібліотеку імені Н. К. Крупської
З 18 до 20 жовтня 2005 року Північноатлантична рада НАТО (ПАР) відвідає Україну. Постійні представники 26 країн -- членів НАТО та Генеральний секретар пан Яап де Хооп Схеффер візьмуть участь у засіданні Комісії Україна -- НАТО (КУН) за участі Міністра закордонних справ Україні пана Бориса Тарасюка та Міністра оборони України пана Анатолія Гриценка. Вони також візьмуть участь у консультаціях з Радою національної безпеки та оборони під головуванням Президента України Віктора Ющенка. Програмою також передбачається зустріч з Головою та представниками профільних комітетів Верховної Ради України.
Під час візиту в Україну члени ПАР та Генеральний секретар здійснять низку заходів щодо спілкування з українською громадськістю у чотирьох містах України -- Києві, Донецьку, Харкові та Одесі.
При перебуванні у Донецьку гості відвідають Донецький національний університет та .Донецьку обласну універсальну наукову бібліотеку імені Н. К. Крупської, де за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, ВГО «Демократична дія» відкрито інформаційний стенд «Україна-НАТО»
Дивитись фото.                                                                                                                                                                                                                                                                        Україна - НАТО Інформаційний стенд

 

17.10.05

Краєзнавчі читання “Ми – козацького роду: шляхи відродження Кальміуської паланки Українського козацтва Донеччини”
17 жовтня 2005 року об 11 годині в лекційному залі Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н.К. Крупської відбулися донецькі краєзнавчі читання “Ми – козацького роду: шляхи відродження Кальміуської паланки Українського козацтва Донеччини”, присвячені 500-річчю виникнення українських козацьких поселень на території нинішніх Донецької і Луганської областей. У читаннях приймали участь: доктор історичних наук, професор ДонНУ Пірко В.О., головний військовий отаман Українського козацтва Донецької області, генерал-отаман УК Пантелюк М.М.
У рамках заходу для аудиторії було запропоновано огляд нових видань та перегляд книжкової експозиції за темою читань з фонду ДОУНБК. Представлені на виставці книги висвітлюють питання соціально-економічної історії, суспільного устрою, життя та побуту козаків з початку виникнення козацтва (кінець XV ст.) до сьогодення. Яскраво змальовуються походження козаків, їх боротьба проти загарбницьких нападів на Україну. Представлені збірки легенд, бувальщин, реальних фактів з історії нашої землі, а також збірки українських козацьких пісень. Особливу увага хочеться звернути на унікальне видання “Україна – козацька держава” (автор-уклад. Недяк В.), на яке давно чекала незалежна Україна. Це ілюстрована історія козацтва, в якій зібрано велетенський різноплановий і достатньо інформаційно-об’ємний матеріал. Усі присутні отримали значний обсяг інформації та ґрунтовні відповіді на всі питання, що виникали впродовж читань.
Дивитись фото.

 

© 1996-2005 Donetsk State Library